Tribuna e re po merr pamje!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Tribuna e re në Çair që është pjesë e projektit “het-trik” të UEFA-së, por që realizohet nga Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në bashkëpunim me Komunën e Çairit. Punimet kanë nisur që nga muaji qershor, ndërsa sot së bashkë me drejtorin sportiv të FC Shkupi z.Omer Bunjaku, në vizitë ishte edhe kryetari i Komunës së Çairit, z. Visar Ganiu i cili ka parë nga afër se si po zhvillohen punët në ndërtimin e tribunës.

Gjithçka po zhvillohet sipas planifikimit dhe dalëngadalë kjo tribunë po merr pamjen e duhur, duke shpresuar se gjithçka do të përfundojë me kohë të duhur.

Për FC Shkupin do të mbetet edhe një sfidë tjetër, që pasi të rregullohet tribuna e re, të investohet edhe në terrenin e blertë dhe të mendohet edhe për terrenin ndihmës, ku ekipi do të zhvillojë stërvitjen. Pa përfundimit të tribunës, do të vendoset bar me standardet më të larta dhe stadiumi i Çairit do të ketë një fushë prej më të mirave në vend.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!