Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ndeshja e xhiros së 17-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut nuk shkoi ashtu siç duhej për ekipin, pasi u mundëm në transfertën me KF Shkëndija me rezultat 4:0.

Takimi në Tetovë nuk nisi mirë për bardheblutë, kur vetëm pas dy minutave lojë u ndëshkuam me gol, kur gabimin e Basilios e shfrytëzoi Besart Ibraimi. Menjëherë pas golit të pranuar, kishim një tentim me Suhejl Muharemin, por gjuajtja e këtij të fundit nuk shkoi më shumë se deri në duart e portierit kundërshtar. Në të 24-t Igor Aleksovski na shpëton, kur del më i suksesshëm se Agim Ibraimi. Në minutën e 27-të, pas një mos kordinimi në mbrojtje, Zhunior na ndëshkon me golin e dytë. Në minutën e 31-të, Suhejl Muharemi  tentoi sërish, por vetëm skaj portës. Minuta e 41-të solli golin e tretë për vendasit, që shënuan përmes Besart Ibraimit nga penalltia. Deri në fund të pjesës së parë regjistruam edhe një rast me Jurinën, mirëpo gjuajtja e tij nuk gjeti kuadratin e portës kundërshtare.

Në pjesën e dytë, rastin e parë për gol ekipi e kishte në minutën e 59-tën kur Kostadin Zahov mbron tentimin e fortë të Fatjon Jusufit nga jashta zona. Në të 72-tën Jurina godet nga një pozicion i vështirë, por mbron portieri vendas. Në vijim edhe përkundër tentimeve, ekipi nuk arriti të gjejë rrjetën, ndërsa një minutë para fundit vendasit gjetën edhe njëherë golin me Zhuniorin që fiksoi rezultatin e takimit në 4:0.

Ndeshjen e radhës ekipi e luan të mërkurën, kur në Çair presim Akademia Pandevin në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Kupës.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!