Zekerija Ramadani me UEFA PRO licencë

Futbolli i Maqedonisë është pasuruar edhe me një trajner që tani ka dhënë provimin edhe për UEFA PRO licencën, është ky trajneri i FC Shkupi, Zekirija Ramadani, që me një punë të madhe me shumë zell dhe rezultate të treguara në praktik, të dielën ka arritur të jep dhe provimin e fundit praktik para profesor doktor Nebojsha Markovski i cili është edhe drejtor i Qendrës Edukative për trajner në Maqedoni.

Zekirija Ramadani i cili është shquar më parë edhe si një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia, rrugëtimin për të arritur deri te UEFA PRO licenca e kishte nisur para dy vite e gjysmë, duke u pajisur me të gjitha kategoritë, B, A dhe së fundi UEFA PRO. Sigurisht se kjo e fundit i kishte marrë më shumë kohë strategut të Shkupit, duke kaluar një periudhe një vit e gjysmë.

“Sigurisht se nuk do të fsheh emocionet e mia që kam, pasi që jam shumë i lumtur që pas dy vjet e gjysmë të pajisem me licencat, e që e rrumbullakësova këtë me UEFA PRO. Sigurisht se kjo më ka shtuar ambiciet për të dhe tani do kem motivim plus për të vazhduar me punë dhe për të kërkuar rezultate edhe më të mëdha. E fillova karrierën profesionale që nga sezoni 2013/14, duke e ngjitur klubin e zemrës në Ligën e Parë, por do të isha shumë i kënaqur nëse do arrijmë të prekim sa më shpejtë edhe Evropën. UEFA PRO licenca është leje pune që mundë më mundëson të punoj edhe jashtë në Evropë dhe tash jam i barabartë me emrat më të mëdhenj të trajnerëve, pa marrë parasysh se cilën skuadër ata udhëheqin. Do të më duhet edhe shumë punë dhe shumë suksese për të arritur një ditë të jem trajner i ndonjë ekipe të madhe evropiane”, ka thënë Ramadani.

Zekirija Ramadani gjatë pjesës teorike me Nebojsha Markovski dhe kryetarin e FC Shkupi Ejup Ademi

Zekerija Ramadani ka tani dy vite që është trajner i parë i skuadrës së FC Shkupi, duke e udhëhequr skuadrën e tij në 67 ndeshje, nga të cilat ka shënuar 35 fitore, 18 barazime dhe në 14 ndeshje ka pësuar disfatë. / fcshkupi /

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Zekerija Ramadani me UEFA PRO licencë

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!