Zyrtarisht vishen bardhekaltër Farsak dhe Dani

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Derisa afati kalimtar tani më është mbyllur, skuadra jonë njofton se ka arritur të bëjë për vete edhe dy futbollist, të cilët do të jenë ndihmë e klubit për arritjen e rezultateve gjatë sezonit të ri.

Skuadra jonë ka bërë për vete futbollistin me mjaft perspektivë, 22 vjeçarin Salim Farsak, i cili vjen në formë huazimi te Shkupi nga kampioni i Turqisë, Basaksehi, ndërsa dy klubet janë marrë vesh që huazimi të jetë për dy vitet e ardhshme.

Sigurisht se përvoja e tij me klubin kampion të Turqisë do të jetë një ndihmë e madhe, ndërsa Farsak luan në tri pozicione, atë të mesfushorit qendror dhe mbrojtës  i krahut të djathtë dhe majtë.

Gjithashtu skuadra ka nënshkruar kontratë një vjeçare edhe me futbollistin nga Kërçova, Mërgim Dani, i cili luan sulmues krahu. Dani te Shkupi vjen nga skuadra e Vëllazërimit të Kërçovës, ku edhe kishte nisur karrierën e tij, ndërsa ka luajtur edhe me Zajazin në Ligën e Dytë.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT