ЧЕСТИТА НА BahçeSehir Koleji SK

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

„Би сакал да му честитам на турскиот професионален кошаркарски тим Бахчешехир Колеџи СК за освојувањето на Еврокупот на ФИБА. Исто така, би сакал да упатам мои честитки до нашиот постар г. Енвер Јуџел, кој одигра важна улога во ова огромно достигнување и целиот свој живот го посвети на образовната служба.

Најдобри желби,

Olgun Aydin

President of FC SHKUPI

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

ШАМПИОН НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

1998/99

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

2000/01

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1995/96

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

2003/04

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

СПОНЗОР