E mbyllim sezonin me fitore

Me ndeshjen e javës së 33-të, është mbyllur sezoni 2023/24, ku ekipi ynë e mbylli në pozitën e tretë të renditjes së tabelës. Sot në ndeshjen e fundit, ishim mysafir të ekipit të Strugës, duke e mundur me rezultat 1-2. Dueli…

Paralajmërimi i ndeshjes ndaj Strugës

Të shtunën luhet java e 33-t dhe e fundit e këtij sezoni, ku përballë nesh do të kemi ekipin e Strugës, ndërsa skuadra jonë në këtë takim është në cilësinë e mysafirit. Për ndeshjen në fjalë futbollistët nën urdhrat e…

Iljazi: Tre pikët mbesin në Çair

Të gjitha ndeshjet e javës së 31-të në Ligën e Parë të vendit tonë do të luhen nesër. Ekipi ynë këtë të shtunë në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 17:00, do të ketë përballë ekipin e Shkëndijës,…

Avornyo: Ndaj Gostivarit japim maksimumin

Të mërkurën luhet java e 30-t e kampionatit, duke mos lënë shumë hapësirë për për pushim për futbollistët tanë, të cilët të dielën luajtën një ndeshje mjaft dramatike dhe morën tre pikë me shumë me vlerë, duke mundur Tikveshin…

Ernest Gjoka merr detyrën e kryeshefit

Skuadra jonë pas rezultateve të dobëta të Mlladen Zhizhoviçi, detyrën e trajnerit i ka besuar trajnerit të njohur Ernest Gjoka nga Shqipëria. Gjoka, i cili ka përvojë të madhe si trajner, në futbollin shqiptar ka drejtuar ekipet si Kukësi, Flamurtari,…
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT