NJOFTIM PËR MEDIA

Njoftojmë të gjitha mediat e interesuara që do të marrin pjesë në konferencat dhe në ndeshjen FC Shkupi - Lincoln Red Imps (05.07.2022 ora 20:45) të dërgojnë kërkesë për akreditim bashkangjitur me deklaratë në email adresën fcshkupi@gmail.com Akreditimet…

NDAHEN RRUGËT ME RADESKI, STOILOV DHE IMERI

Skuadra jonë F.C SHKUPI njofton se ka ndërprerë bashkëpunimin me Marjan Radeski dhe Gjorgji Stoilov, ndërsa Omar Imeri pas huazimit gjashtë mujor rikthehet në klubin e tij, Bodrumspor. Marrëveshjet për ndërprerjen e bashkëpunimit kanë qenë të dy anshme ndërsa…

NDESHJE MIQËSORE KUNDËR F.C BALLKANI

Klubi ynë F.C SHKUPI në kuadër të parapërgatitjeve për sezonin e ri, pritet të luaj një ndeshje miqësore kundër skuadrës nga Suhareka, F.C Ballkani. Ndeshja do të luhet më datë 14.06.2022 në Ohër, dhe e njejta pritet të filloj…

THANK YOU, DINAMO ZAGREB

Dear Mr Aydin, On behalf of GNK Dinamo Zagreb, we would like to congratulate FC Shkupi for winning the national football championship title in the season 2021/2022. Please pass our salutes to all management, coaches, players, personnel, and all…

DANFA: DO TË FESTOJMË SË BASHKU ME TIFOZËT

Skuadra jonë FC Shkupi, nesër do të zhvilloi ndeshjen e xhiros së 33-të të LPFMV-së dhe të fundit për këtë sezon kundër skuadrës nga Strumica, Akademija Pandev. Kjo ndeshje do të jetë mjaft e rëndësishme për klubin dhe simpatizuesit tanë. Pas 21 viteve, FC Shkupi përsëri…

ПОЧИТА И РАЗЛИКАТА МЕЃУ ГОЛЕМИОТ И МАЛИОТ КЛУБ.

На натпреварот одигран вчера се случи срамен и тажен настан за фудбалот. Не чувствуваме никаков гнев кон навивачите поради настаните што се случија вчера. Вистинскиот гнев кај нас е насочен кон менталитетот на менаџментот што ги наведе навивачите на…

ILJAZI: NUK JEMI KAMPIONA RASTËSISHT

Skuadra jonë FC SHKUPI në transfertë do të zhvilloi ndeshjen e xhiros së 32-të të LPFMV-së kundër Shkëndijës. Pas barazimit 1:1 në Çair, të përzgjedhurit e Goce Sedlloskit në Tetovë do të kërkojnë fitoren e radhës. Shkupi me Shkëndijën…

SHEJI: FATI NA KTHEU SHPINËN

Në Stadiumin e bukur të Çairit, skuadra jonë FC SHKUPI zhvilloi xhiron e 31-të të LPFMV-së kundër skuadrës së Makedonija. GJ.P. ndeshje kjo e cila u mbyll me rezultatin e barbartë 1:1. Skuadra jonë ndeshjen e filloi fuqishëm duke…
1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT