LAJME

Sezonin e ri e kemi nisur me barazim

Ekipi ynë ndeshjen e nisi më shumë ritëm dhe aksione të njëpasnjëshme, ndërsa ashtu radhiteshin edhe rastet për gol. Përpjekja e parë për të shënuar ishte përmes Ibishit në minutën e tretë, por topi përfundoi në këndore pas ndërhyrjes

Lexo më shumë »

Fitore bindëse në kontrolluesen e fundit

Ekipi ynë shënoi fitore bindëse në ndeshjen e fundit kontrolluese para fillimit të sezonit të ri futbollistik. Në një përballje kundër skuadrës së “Skopjes” nga lagja e Autokomandës, FC Shkupi triumfoi me rezultatin 4-1.Dominimi i ekipit tonë u vu

Barazim pa gola kundër ekipit Igdir FK

Ekipi ynë, po vazhdon qëndrimin në kampin stërvitor në Bolu të Turqisë, ku sot zhvilloi ndeshjen e fundit kontrolluese, kundër ekipit vendas, Igdir FK. Takimi përfundoi me rezultatin 0-0, megjithëse ekipi ynë dominoi lojën dhe krijoi shumë raste shënimi.

Fitojmë kontrolluesen kundër Merw FT

Në kampin stërvitor në Bolu, ekipi ynë zhvilloi me sukses ndeshjen e dytë kontrolluese kundër ekipit turkmen, Merw, që garon në Superligën e Turkmenistanit. Ndeshja u karakterizua nga dominimi i skuadrës sonë, megjithëse pjesa e parë përfundoi pa gola,