Наумовски: Победа против Шкендија не е важна, ако не ја освоиме Силекс

Споделете:

Сите во клубот добро знаевме што и колку ќе ни значи овој натпревар, се подготвувавме речиси два месеца за него, како во Македонија, така и во Анталија! Се покажа на терен дека сме работеле супер на подготовките, дека сме се спремиле како што треба и затоа и резултатот дојде сам по себе. Ги исполнивме сите задачи што ни ги даде шефот Седлоски, и според мене заслужено победивме, иако Шкендија имаше свои шанси за гол преку Хасани, за кого жалиме што се повреди и мораше порано да го напушти теренот…Ние добро стоевме на терен, супер се одбранивме кога требаше и исто така супер игравме во нападот и искористивме две од повеќе шанси и дадовме два гола…Овој натпревар веќе го забораваме, сега не очекува многу тежок натпревар во Кратово, Силекс има супер екипа, донесоа доста засилувања, имаат добар тренер и секој од нас мора да даде многу повеќе, затоа што ако не ги освоиме бодовите против Силекс, ќе биде залуден овој триумф против Шкендија.

Други написи
БИ МОЖЕЛО ДА ВЕ ИНТЕРЕСИРА
2021/22

ШАМПИОН НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

1998/99

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

2000/01

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1995/96

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

2003/04

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

СПОНЗОР