Nuk ka pikë as nga Strumica

FC Shkupi përjetoi disfatën e tretë radhazi, pasi që në Strumicë u mund nga Bellasica me 2-0. Vendasit shënuan 2 golat nga 4 goditjet drejt portës së Enes Azizit, ndërsa goli i dytë u shënua nga pika e bardhë.…

Disfatë e pafatë në minutat e fundit

FC Shkupi nuk kishte fat sportiv në sfidën me Makedonija Gj.P., pasi që krijoi më shumë se 10 raste ideale për gol, ndërsa në fund duhej të pajtohej me disfatë minimale 0-1. Autor i golit të vetëm ishte Bozhinovski,…

Disfata e parë me gol nga penaltia

Vjen disfata e parë në sezonin pranveror, pas serisë prej 8 ndeshjen pa humbje, prej të cilave 3 të fundit, ishin të fituara. Mirëpo mjaftoi një penalti që Vardari ti shkaktojë disfatën e parë Shkupit në një sfidë, ku…

Seria pozitive vazhdoi edhe në Strumicë

FC Shkupi arkëton 3 pikë në transfertë , duke mundur skuadrën e Akademia Pandevit me 2-0. Tandina Maharafa dhe Viktor Angelov, sigurojnë pikë maksimale në Strumicë. Javën e ardhshme, FC Shkupi në Çair përballet me Shkëndijën.   FC Shkupi…

Tre gola për tri pikë

FC Shkupi nga fillimi e deri në fund dominoi në përballjen me Pobedën në stadiumin në Çair, duke mos lejuar për asnjë moment të vjen në dyshim fitorja dhe 3 pikët. Bajrami, Angelov dhe Serxhio shënuan 3 golat, që…
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT