SEDLOSKI: SANTA CLARA E MERITOI KËTË FITORE

Përfundon aventura evropiane për skuadrën tonë në Ligën e Konferencës së UEFA-s. Në Ponta Delgada të Portugalisë, sot u zhvillua ndeshja e dytë e raundit të dytë mes CD Santa Clara-s dhe FC Shkupit, ku skuadra jonë, eliminohet me…

MARJAN RADESKI NË ÇAIR

Pas ndeshjes mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s, në Ligën e Konferencës së UEFA-s, kryesia e klubit vie me një super lajm për tifozët tanë, duke e zyrtarizuar përforcimin e radhës, lojtarin Marjan Radeski, për një sulm edhe…

SEDLOSKI: KËRKOJMË REZULTAT POZITIV

Është mbajtur konferenca e parë për shtyp para ndeshjes së nesërme mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara.  Para gazetarëve, folën kryetrajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni i klubit, Fatih Ismaili. Që të dy, u shprehën se janë përgatitur maksimalisht…

HAMIDI DHE BARRY, PËRFORCIMET E RADHËS

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë në Çair ka nënshkruar me dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë. Sulmuesi I krahut të majtë, 24 vjeqari Walid Hamidi, vjen nga JSM SKIKDA, nga Algjeria, kurse 22 vjeqari,…

Sedloski: FITUAM ME MERITË!

Mbyllet ndeshja e parë kualifikuese në Ligën e Konferencës së UEFA-s, 2-0 në favor të FC Shkupi. Në arenën “Todor Proeski”, skuadra nga Çairi, i shfrytëzoi rastet e ndeshjes, për të hedhur një hap shumë të madh…

SEDLLOSKI: SHKUPI GATI PËR PARAQITJEN EVROPIANE

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese në ligën e konferencës së UEFA-s, para mediave ka folur trajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni Kristijan Naumoski Mes tjerash, që të dy janë shprehur se nuk e nënvlersojnë skuadrën kosovare Kf Llapi.…