Гоце Седлоски ќе остане запаметен како шампионски тренер во нашиот тим

Секогаш ќе бидете запаметени со почит и лубов во овој клуб, тренер шампион. Вратите на овој клуб ке бидат секогаш отворени за вас, ние сме благодарни за убавите моменти што ни ги овозможивте.

БЛАГОДАРИМЕ ГОЦЕ

Во моментов се решивме да се разделиме со нашиот почитуван тренер кој по 20 години го направи нашиот тим шампион и направи многу добри работи и успешни достигнувања. По средбата што ја имавме со тренерот Гоце, решивме „Да ги разделиме…

Јане Николовски е назначен менаџер во спортскиот дел од клубот

Ви го најавуваме најновото засилување на менаџерскиот тим на нашиот клуб. Станува збор за поранешниот голман на нашиот клуб Јане Николовски, кој ќе ја има улогата менаџер во спортскиот дел од клубот. Јане Николовски беше голман на ФЦ ШКУПИ (поранешна Слога…

Наумовски: Победа против Шкендија не е важна, ако не ја освоиме Силекс

Сите во клубот добро знаевме што и колку ќе ни значи овој натпревар, се подготвувавме речиси два месеца за него, како во Македонија, така и во Анталија! Се покажа на терен дека сме работеле супер на подготовките, дека сме…

Нашиот клуб силно ја започнува втората полусезона со фантастична победа против КФ Шкендија.

По нашите припреми во Анталија, официјално започна втората полусезона на фудбалското првенство во Северна Македонија, нашиот клуб силно ја започнува полусезоната со фантастична победа против КФ Шкендија. Првото полувреме беше тесно, нашиот противник имаше многу шанси за гол на…

Претседателот Олгун АЈДИН му се заблагодарува на народот на Македонија.

Им се благодарам на сите мои пријатели кои живеат во Северна Македонија, кои ми се јавија во овие тешки денови и не ме оставија на мира, интересирајќи се за мојата ситуација. Многу сум благодарен.

Претседателот Олгун Ајдин пренесува благодарна порака

Дури и понекогаш да се лутиме еден на друг, дури и да сме навредени, подобро ја разбираме вредноста на хуманоста така што ќе се сеќаваме еден на друг и ќе бидеме еден до друг во тешки моменти. Би сакал…

Силен земјотрес денеска ја потресе Турција.

Утрото имаше голем земјотрес во Турција и овој земјотрес беше почувствуван и во нашиот хотел. Многу ни е жал што многу наши луѓе ги загубија животите во овој земјотрес. Алах да ги заштити луѓето од природни катастрофи. #GeçmişOlsunTürkiye
2021/22

ШАМПИОН НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

1998/99

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

2000/01

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1995/96

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

2003/04

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

СПОНЗОР