LAJME

FILLOJNË PËRGATITJET PËR SEZONIN PRANVEROR

Përfundon pushimi dhe fillojnë përgatitjet për sezonin pranveror, për skuadrën tonë FC Shkupi.Përgatitjet do të fillojnë në Stadiumin e Çairit nga 05 deri më 14 janar dhe të shtunën e 15 janarit, udhëtojmë për në Antalia të Turqisë, ku

Lexo më shumë »

GËZUAR VITI I RI 2022

Të nderuar qytetarë dhe të gjithë ju simpatizues të klubit tonë, Tani po bëhemi gati t’i themi lamtumirën 2021. Ju urojmë të gjithëve një vit plot shëndet, lumturi dhe paqe. Me dashuri… Olgun AydinPresident i FC Shkupi

FALEMINDERIT FISNIK ZUKA

Pas përfundimit të gjysmë sezonit të parë të LPFMV-së, me dëshirën dhe kërkesën e lojtarit, ndërpritet bashkëpunimi mes klubit tonë Shkupi dhe mbrojtësit Fisnik Zuka. FC Shkupi konfirmon largimin e 26-të vjeçarit Fisnik Zuka, duke e falënderuar për kontributin

SUNDAY: TIFOZËT TANË FANTASTIK

Nga Velesi, kthehemi me fitore dhe me tre pikët e fundit për këtë gjysmë sezon.Në stadiumin Zoran Paunov, FC Shkupi fitoi kundër Borecit me rezultat 0:3.Në minutën e 20-të golin e parë e shënoi Sunday Adetunji dhe të fundit

ALVAREZ: SHKOJMË QË TË FITOJMË

Në xhiron e 18-të në LPFMV dhe të fundit për pjesën e parë të sezonit aktual 2021/22, skuadra jonë Shkupi, do të udhëtojë në Veles, ku përballë do ta ketë skuadrën e Borecit.Ndeshja do të zhvillohet nesër në Stadiumin

KOMUNIKATË ZYRTARE

FC Shkupi përmes kësaj komunikate zyrtare dëshiron të njoftojë opinionin publik për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen me KF Shkëndija, të luajtur të mërkurën (08.12.2021) në Stadiumin e Çairit, në kuadër të xhiros së 17-të në Ligën e Parë

SENGHOR: ME SHVERCERAT DO TË FITOJMË

Në Stadiumin e bukur të Çairit, nesër, me fillim nga ora 13:00, do të zhvillohet ndeshja SHKUPI – Shkëndija, në kuadër të xhiros së 17-të të LPFMV-së.Pas fitores kundër Skopjes, Shkupi kërkon fitoren e 13-të në këtë sezon nesër,