LAJME

ALI ADEM: I MERITUAM TRE PIKËT

Ndeshja e xhiros së pestë, mes FC Shkupit dhe FC Skopjes, e zhvilluar në Stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, përfundoi me rezultat 4-1, në favor të skuadrës tonë, falë lojës mjaft të mirë të Shkupit, veçanërisht në pjesën e

Lexo më shumë »

HAMIDI: LUAJMË PËR TIFOZËRINË TONË

Të shtunën në Stadiumin “Boris Trajkovski”, në Maxhari të Shkupit, do të zhvillohet ndeshja e xhiros së 5-të, mes FC Shkupit dhe FC Skopje.Pas humbjes që e pësuam në Strugë, rikthehemi në Shkup, ku përballë, do ta kemi skuadrën

RADESKI: UDHËTOJMË PËR FITORE

Sfida e radhës për skuadrën tonë do të jetë nesër në Manastir, ku në xhiron e tretë, përballë do ta kemi skuadrën e Pelisterit. Të lumtur dhe të motivuar, të gjithë lojtarët tanë janë optimist dhe besojnë në tre

NDËRPRITET BASHKËPUNIMI ME BUJAR SHABANIN

Pas diskutimeve të shumta mes kryesisë së klubit tonë dhe mesfushorit kosovar, Bujar Shabani, me kërkesën e tij, FC Shkupi ka vendosur që duke e respektuar dëshirën e futbollistit, ta ndërprejë bashkëpunimin mes të dyja palëve. Mesfushori kosovar, Bujar

ISMAILI: FITORE E MERITUAR

Përfundoi ndeshja mes FC Shkupit dhe Makedonija Gj.P. me rezultat 2 – 0 në favor të skuadrës tonë.Goli I parë erdhi në minutën e 42’ nga Faustin Senghor dhe ndeshjen në minutat shtesë, e përmbylli me penalti, Freddy Alvarez.

ISMAILI: TË DIELËN SYNOJMË TRE PIKËT E PARA

Pas barazimit kundër Bregallnicës në Shtip, skuadra jonë të dielën, në xhiron e dytë, përballet me ekipin e Makedonija Gj.P. në stadiumin “Boris Trajkovski”, në lagjen Maxhari në Shkup. Në prag të ndeshjes, për faqen tonë zyrtare, foli kapiteni